STOMATOLOGIA

Szybki rozwój technik dentystycznych stawia duże wymagania wobec źródła zasilania unitu, jakim jest sprężarka. Duża wydajność, niezawodność i wysoka jakość powietrza to podstawowe cechy, jakimi powinna charakteryzować się nowoczesna sprężarka. Aby sprostać tym wymaganiom firma JUN-AIR rozwinęła linię sprężarek specjalnie przystosowanych do wysokich wymagań współczesnej dentystyki a równocześnie posiadające cechy, które wyróżniają produkty z logo JUN-AIR wśród innych – niski poziom emitowanego hałasu w czasie pracy, prostotę obsługi, niezawodność i wysoką trwałość.

Sprężarki bezolejowe
Konfiguracje dentystyczne serii bezolejowych sprężarek firmy JUN-AIR powstały z myślą sprostania oczekiwaniom i potrzebom najbardziej wymagających użytkowników. Przystosowane do pracy ciągłej, zapewniają maksymalną wydajność zawsze, kiedy jej potrzeba. Praktycznie bezobsługowe są pewnym partnerem w każdej praktyce stomatologicznej. Ich wysoka trwałość oraz nadzwyczajna żywotność gwarantują bezawaryjną pracę przez długie lata. W celu zapewnienia najwyższych parametrów jakościowych powietrza mogą zostać wyposażone w odwadniacz.


Sprężarki bezolejowe w obudowach wyciszających
Jeśli sprężarka musi być zainstalowana bezpośrednio przy stanowisku pracy optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w obudowie wyciszającej (seria M). Specjalnie skonstruowana obudowa zapewnia sprężarce komfortowe warunki pracy redukując równocześnie emitowany hałas, o 75% w porównaniu do wersji niezabudowanej, do poziomu 47-55 dB(A).

Sprężarki olejowe
The Najcichsze sprężarki na rynku – poziom emitowanego hałasu poniżej 45 dB(A). Ich bezgłośność nie jest jedynym wyróżnikiem. Nadzwyczajna trwałość sprawia, że wiele klinik dentystycznych na całym świecie wykorzystuje je jako źródło sprężonego powietrza do swych unitów już od ponad 25 lat, dając dowód niezwykłej żywotności linii sprężarek olejowych.

Systemy uzdatniania powietrza i odwadniacze
Aby zapewnić wysoką jakość sprężonego powietrza firma JUN-AIR oferuje szeroką gamę filtrów powietrza. Począwszy od filtrów usuwających różnej wielkości zanieczyszczenia stałe, poprzez filtry usuwające zapach aż po filtry zapewniające oddechową jakość powietrza i odwadniacze adsorpcyjne usuwające ze sprężonego powietrza cząstki wody. Wszystko to po to aby powietrze używane w praktyce dentystycznej miało najwyższe parametry.

Suche powietrze w praktyce dentystycznej
Sprężarki w czasie pracy przepompowują olbrzymie ilości powietrza atmosferycznego (sprężarka zasilająca jeden unit w trakcie godziny pracy przepompowuje około 6.500 litrów powietrza) sprężając je w zbiorniku. Jeśli sprężarka nie jest wyposażona w odwadniacz zawarta w powietrzu para wodna przedostanie się do zbiornika, gdzie skropli się i przybierze postać ciekłą. Wysoka temperatura, która jest wynikiem sprężania powietrza, wraz z duża wilgotnością w zbiorniku stanowią idealne warunki dla rozwoju bakterii i innych drobnoustrojów. Odwadniacze adsorpcyjne firmy JUN-AIR usuwają wilgoć ze sprężonego powietrza zanim trafi ono do zbiornika sprężarki i dalej do instalacji. Niezwykle niski punkt rosy (-40OC) eliminuje czynniki sprzyjające rozwojowi mikroorganizmów zapewniając jałowość powietrza wykorzystywanego w praktyce dentystycznej, które ma bezpośredni kontakt zarówno z elementami mechanicznymi unitu stomatologicznego jak i z pacjentem.


Wilgoć
Posiew z powietrza pobranego ze sprężarki nie wyposażonej w odwadniacz – jego
wysoka wilgotność sprzyja rozwojowi mikroorganizmów.
Suche powietrze
Posiew z powietrza pobranego ze sprężarki wyposażonej w odwadniacz – jego
wysoka suchość zapewnia jałowość

Kontakt z nami

OXYMED

93-620 Łódź,
ul. Bronisin 34

tel. kom. 601 236 877
tel. kom. 601 232 077
tel. kom. 605 268 776

e-mail: biuro@oxymed.pl
Napisz do nas